Certyfikat na bycie dobrym liderem

To prawda, że przywódcy posiadają wrodzoną charyzmę, która motywuje innych do działania. Wielu z nich potrafi porwać tłum samymi słowami…

5 grudnia 2017
zdjęcie - Certyfikat na bycie dobrym liderem

Jednak, aby sprawnie zarządzać zespołem potrzebne jest również doświadczenie, zapał i wiedza. Potrzebna jest również determinacja, ponieważ dotarcie do celu wraz grupą nie zawsze zgranych ze sobą ludzi na wyboistej drodze prowadzącej do sukcesu bądź porażki, wymaga silnej woli i zaciętość. Pojawi się na niej wiele wątpliwości, chwilowych niepowodzeń, ale też wesołych momentów.

Kto nadaje się na kierownika zespołu?
W zasadzie może nim zostać każdy, kto będzie chciał, niewielu jednak odniesie sukces, jeżeli brakuje im powyższych cech. Jeżeli jednak ktoś tego zamierza rozpocząć karierę w dużej firmie, gdzie prowadzone są różnorodne badania we wszystkich działach, powinien zapisać się na project manager szkolenia. Wiele z nich sponsorowanych jest przed same przedsiębiorstwa, które stawiają na rozwój osobisty pracowników. Można zapytać kierownika działa, czy istnieje taka możliwość, bądź samodzielnie odszukać podobne kursy.

Wybierz nasze szkolenia.

Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

Specjaliści od zarządzania
Istnieje wiele dziedzin, w których potrzebni są eksperci zajmujący się kierowaniem zespołem. Wśród nich znaleźć można zarządzanie: czasem, projektem, zasobami, komunikacją, harmonogramem, ryzykiem, itinerariuszami. W czasie każdego z nich uczestnicy nabywają niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności pomocne przy zdaniu egzaminu certyfikującego. Jest on respektowany na całym świecie, dzięki zgodzie z międzynarodowymi wytycznymi.

Jest to surowy sprawdzian dla tych, którzy planują zostać liderami i członkami zespołów projektujących, zwłaszcza w branżach typu: finanse, informatyka, produkcyjnych i usługowych. Większość z nich stawia na innowacyjne pomysły, wcielając w życie wizję jutra. Właśnie dzięki nim świat stale podąża naprzód a otaczająca rzeczywistość nigdy nie stoi w miejscu.

Do zarządzania takim projektem potrzeba wielu umiejętności, wiedzy, silnej woli, dobrej intuicji oraz odwagi i wiedzy, aby stawiać czoła wyzwaniom i nie poddawać się, nawet kiedy wszystko inne zawodzi. To na barkach lidera spoczywa odpowiedzialność za morale całego zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.