Jak wygląda zwinne zarządzanie projektami?

Project management, czyli zarządzanie projektami zyskuje nieustannie coraz większe znaczenie dla funkcjonowania i wyników danego przedsiębiorstwa. Od skutecznej i terminowej realizacji projektów biznesowych zależy w końcu zarówno sytuacja firmy na rynku, jak i jej przychody.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda zwinne zarządzanie projektami?

Project management, czyli zarządzanie projektami zyskuje nieustannie coraz większe znaczenie dla funkcjonowania i wyników danego przedsiębiorstwa. Od skutecznej i terminowej realizacji projektów biznesowych zależy w końcu zarówno sytuacja firmy na rynku, jak i jej przychody. Nic więc dziwnego, że na szkolenia project management kładzie się tak duży nacisk.

Początkowo powszechnie obowiązującym modelem zarządzania był model kaskadowy, zgodnie z którym na realizowany projekt patrzono całościowo, czyli planowano wszelkie działania na poszczególnych etapach od początku do końca.

O ile na początku model ten się sprawdzał, sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się bardziej złożonych i skomplikowanych projektów związanych z pracą nad oprogramowaniem. Powstała wówczas potrzeba wprowadzenia nowych rozwiązań, tak też powstały zwinne metody zarządzania, których czołowym przykładem jest agile.

Agile wprowadzony został przez swoich twórców wraz z manifestem, na podstawie którego ludzie pracujący nad projektem zyskali większe znaczenie od narzędzi i procesów, aktywna współpraca z klientem wyparła bierne ustalenia, zaś reagowanie na zmiany zastąpiło bierne podążanie za planem.

Największe znaczenie zyskało zrealizowanie projektu - działające oprogramowanie, a nie jego dokumentacja. Agile, jak i inne zwinne metody zarządzania karze patrzeć na projekt nie jako całość, lecz jego poszczególne etapy. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe reagowanie na niespodziewane sytuacje, wprowadzanie zmian, minimalizowanie ryzyka i szacowanie wyniku prac.

Agile project management szkolenie

Wprowadzenie metody agile do swojej firmy wymaga odpowiedniego przeszkolenia kadry managerskiej, liderów grup projektowych i ich członków. Wiele firm szkoleniowych organizuje szkolenia biznesowe właśnie z tego zakresu.

Udział w nich polecany jest - poza osobami wymienionymi powyżej - wszystkim tym, którzy pragną poszerzyć swoje zawodowe umiejętności i zdobyć cenioną w skali światowej wiedzę i kompetencje.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.