Na jakich zasadach opiera się postępowanie administracyjne?

Odpowiednie przepisy prawne regulują praktycznie każdą kwestię naszego życia. Swoistymi są przepisy kpa, które regulują kwestie związane z postępowaniami administracyjnymi. Stanowią one podstawę działania urzędów jak również prowadzenia przez nich postępowań.

zdjęcie - (the_title())


Na jakich zasadach opiera się postępowanie administracyjne?

Odpowiednie przepisy prawne regulują praktycznie każdą kwestię naszego życia. Swoistymi są przepisy kpa, które regulują kwestie związane z postępowaniami administracyjnymi. Stanowią one podstawę działania urzędów jak również prowadzenia przez nich postępowań.

Oczywiście jest wiele różnych ustaw, które także regulują kwestię związane z postępowaniami administracyjnymi, jednakże to właśnie kodeks postępowania administracyjnego zalicza się do najważniejszych.

Przepisy kpa stanowią podstawę działania urzędów, co więcej, urzędy zobligowane są do działania jedynie w zakresie przepisów prawa. Dlatego też są one tak istotne dla wszystkich osób, zatrudnionych w urzędach. Dlatego też coraz więcej osób korzysta ze szkoleń, które umożliwiają nabycie odpowiedniej wiedzy.

W przypadku kursów które przybliżają przepisy prawa administracyjnego często są one prowadzone na różnych poziomach. Najbardziej popularne jest poruszające tematykę kpa szkolenie, większość z nich omawia szczegółowo kodeks i kwestię odpowiedniego stosowania zawartych w nich przepisów.

Niektóre szkolenia zajmują się na przykład zmianami planowanymi w kpa czy też powiązaniem z przepisami innych ustaw. Dobrym przykładem może być szkolenie prawo własności, które poza kwestiami związanymi z prawem cywilnym często szeroko zajmuje się właśnie prawem administracyjnym. Powodem tego jest to, iż kpa reguluje takie sytuacje jak na przykład uzyskiwanie pozwoleń na budowę czy podobne kwestie związane z zarządzaniem własną nieruchomością.

Znajomość kpa pozwala wymagać od instytucji zachowania własnych praw i zastosowania odpowiednich przepisów. Dlatego też z każdym rokiem rośnie liczba osób uczestniczących w kursach. Ponadto rośnie także ilość firm, które chcą dla swoich pracowników zorganizować tego typu szkolenia.

Zdają sobie bowiem sprawę, iż dzięki dobrej wiedzy pracowników cała firma może funkcjonować znacznie lepiej. Oczywiście ważne jest przede wszystkim to, aby szkolenie przekazywało aktualne informacje. Dlatego też organizatorzy takich szkoleń dbają o aktualizowanie programu oferowanych kursów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podczas szkolenia umowy cywilnoprawne w praktyce omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych,  kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.