Pozwolenia na budowę

Gdy mowa o prowadzeniu prac budowlanych niezbędna jest znajomość odpowiednich przepisów, aby efekt końcowy był zgodny z przepisami a budynek mógł zostać bez problemu oddany do użytku. Od wielu lat jednak wskazywano na konieczność zmiany niektórych artykułów prawnych, aby nadążały za dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług budowlanych.

Gamma - Pozwolenia na budowę

Pozwolenia na budowę


Od stycznia w najważniejszym dokumencie regulującym, ustawie prawo budowlane wprowadzono szereg zmian, mających na celu właśnie znaczne ułatwienia dla inwestorów prowadzących prace.

Niemalże w każdym dziale ustawy wprowadzono wiele zmian, jednak najwięcej z pewnością znaleźć można w tym, który dotyczy pozwoleń na budowę. Od stycznia nie trzeba uzyskiwać pozwoleń na prowadzenie bardzo wielu prac budowlanych.

Obecnie postawienie garażu, altanki czy nawet wykonania niewielkiego basenu lub oczka wodnego nie pociąga za sobą konieczności załatwiania urzędowej zgody na ich postawienie.

To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, gdyż uzyskanie pozwoleń wiązało się z koniecznością wykonywania projektów i opracowań jak również wnoszenia ustalonych opłat urzędowych.

Brak konieczności uzyskania pozwolenia dotyczy także budowania i remontowania zjazdów, co przed nowelizacją przepisów było konieczne. Obecnie jedynie prac które będą prowadzone przy drogach krajowych oraz wojewódzkich wymagają zgłoszenia chęci ich przeprowadzenia.

W sytuacji, gdy ktoś zgłasza zamierzenie prowadzenia prac, na możliwość ich wykonywania obecnie czeka znacznie krócej. Jeżeli bowiem w ciągu 21 dni nikt nie zgłosi zastrzeżeń i uwag, można je prowadzić. Wcześniej termin ten było dłuższy i wynosił 30 dni.

Tak samo wiele prac remontowych, które wcześniej musiały być zgłaszane i ustalane z urzędem, obecnie można prowadzić bez wcześniejszych zgłoszeń czy uzyskiwania pozwoleń.

W związku z dużą ilością wprowadzonych zmian ich przyswojenie nie należy do łatwych zadań. Można jednak bez problemu znaleźć wyjaśniające znowelizowane prawo budowlane szkolenie, na które może się zapisać każdy kto chciałby dokładnie poznać i zrozumieć zmiany.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy!
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.