Szkolenie prawo pracy

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie firmy to przede wszystkim obowiązki, a nie gromadzenie zysków. Aby firma dobrze prosperowała konieczne jest podjęcie wielu działań. Do takich działań należy między innymi właściwa promocja usług oraz produktów oferowanych przez firmę. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszym czynnikiem przesądzającym o sukcesie firmy wydaje się być właściwy dobór kadry pracowniczej.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenie prawo pracy

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie firmy to przede wszystkim obowiązki, a nie gromadzenie zysków. Aby firma dobrze prosperowała konieczne jest podjęcie wielu działań. Do takich działań należy między innymi właściwa promocja usług oraz produktów oferowanych przez firmę. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszym czynnikiem przesądzającym o sukcesie firmy wydaje się być właściwy dobór kadry pracowniczej. Kadra pracownicza powinna być odpowiednio wykształcona i doświadczona. Im wyższe pracownik ma kwalifikacje, tym większa szansa na to, że będzie wykonywał swoją pracę w sposób rzetelny i staranny. O pracownika należy jednak dbać we właściwy sposób. O dbałości o pracownika można mówić w wielu rozmaitych aspektach.

Mowa tu między innymi o przestrzeganiu przepisów prawa pracy. Każdy szanujący się pracodawca będzie pamiętał o tym, by interesy pracowników były należycie chronione. Dobry pracodawca przeprowadzi również w firmie szkolenie o tematyce prawa pracy, po to, by jego pracownicy byli jak najbardziej świadomi swoich praw i obowiązków. Szkolenie prawo pracy przyda się w każdej firmie, bez względu na przedmiot jej działalności. Najlepiej jest zlecić jego przeprowadzenie doświadczonemu i wykwalifikowanemu szkoleniowcowi. Wybór szkoleniowca należy oczywiście dobrze przemyśleć. To bowiem od fachowości szkoleniowca w znacznej mierze zależy to, w jaki sposób szkolenie zostanie odebrane przez pracowników. Firma szkoleniowa, która prowadzi szkolenie powinna pamiętać o tym, by rozdać pracownikom plany szkolenia. Dzięki planom, uczestnikom szkolenia łatwiej będzie wczuć się w tematykę szkolenia.

Prawo pracy szkolenia powinny być przeprowadzane regularnie i systematycznie. Powodem, dla którego szkolenia należy przeprowadzać regularnie jest fakt, iż prawo często się zmienia. Większość osób jest świadoma zmian w prawie pracy, które mają nadejść jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku. Warto zadbać o odpowiednie przeszkolenie pracowników pod kątem wspomnianych zmian. Szczególnie ważne jest przeszkolenie kadr kierowniczych. Menedżerowie muszą bowiem zdawać sobie sprawę z tego, jakie prawa i obowiązki przysługują im samym oraz ich podwładnym. Szkolenia z prawa pracy są zazwyczaj bardzo chętnie odbierane przez pracowników. Nic w tym dziwnego, gdyż prawo pracy kładzie duży nacisk na ochronę potrzeb i interesów pracownika.

Nie należy jednak zapominać o tym, że prawo pracy dba również o interesy pracodawcy. W przepisach prawa pracy znajdziemy między innymi artykuły, wspominające o odpowiedzialności pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy. Pracownik oraz pracodawca muszą mieć zatem świadomość, iż przestrzeganie przepisów Kodeksu pracy leży w ich obopólnym interesie. Bardzo ważnymi przepisami są również przepisy mówiące o urlopach. Warto mieć na uwadze, iż zmiany, które mają zajść w prawie pracy mają dotyczyć między innymi kwestii wymiaru urlopu. Reasumując powyższe rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, iż szkolenia z prawa pracy są bardzo potrzebne w każdej firmie, bez względu na przedmiot jej działalności.

Szkolenia kodeks pracy mają za zadanie uświadomić pracownikom i pracodawcy, iż przestrzeganie przepisów zawartych w kodeksie pracy leży w ich wspólnym interesie. Aby szkolenie było skuteczne i przyniosło oczekiwane rezultaty, warto zlecić jego przeprowadzenie doświadczonej firmie szkoleniowej. Największy wybór tego rodzaju firm będziemy mieli oczywiście w dużych miastach. Nie da się ukryć, iż bardzo ważne jest również systematyczne organizowanie szkoleń o tematyce prawa pracy. Prawo bowiem ma to do siebie, że często się zmienia. Część przepisów ulega modyfikacjom, a inne całkiem przestają obowiązywać. Nierzadko wprowadzone zostają całkiem nowe przepisy. Pracownik i pracodawca powinien mieć świadomość tego, że niewiedza nie chroni przed skutkami naruszenia przepisów. Z tego też względu tak ważne jest stałe rozwijanie swojej wiedzy z zakresu prawa pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.