Jakie kryteria muszą spełniać kosmetyki?

We współczesnych czasach każdy kosmetyk przed wprowadzeniem do obrotu w Unii Europejskiej należy poddać rygorystycznej oraz skrupulatnej ocenie bezpieczeństwa.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kryteria muszą spełniać kosmetyki?

We współczesnych czasach każdy kosmetyk przed wprowadzeniem do obrotu w Unii Europejskiej należy poddać rygorystycznej oraz skrupulatnej ocenie bezpieczeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ocenę wpływu poszczególnych produktów na bezpieczeństwo zdrowia ludzi przygotowuje się z uwzględnieniem charakterystyki toksykologicznej oraz chemicznej wszystkich zawartych w nich składników. Dla wszystkich pracowników laboratoriów badawczych bardzo potrzebne jest zatem szkolenie serializacja czy szkolenie analiza ryzyka.

Bezpieczeństwo kosmetyków, a szkolenia kosmetyczne Warszawa

Bezpieczeństwo kosmetyków jest bardzo ważną sprawą nie tylko dla konsumentów, lecz również dla producentów oraz działu nadzoru. Kosmetyki to produkty powszechnie stosowane bezpośrednio na twarz, ciało, włosy oraz paznokcie. Ponadto mają one kontakt ze śluzówką oka oraz błoną śluzową jamy ustnej.

Jak wiadomo poszczególne kosmetyki używane są zarówno przez osoby dorosłe jak i dzieci. Po produkty kosmetyczne bardzo często sięgają również osoby ze skłonnościami do alergii, zatem każdy kosmetyk przed wpuszczeniem na rynek musi być solidnie zbadany czy jest w pełni bezpieczny dla zdrowia każdego człowieka.

Oceny jakości kosmetyków dokonuje zawsze osoba zwana safety assessor, która to musi posiadać dogłębną wiedzę w tym zakresie. Dla wszystkich pracowników laboratoriów badawczych niezwykle ciekawe z pewnością okaże się szkolenie serializacja czy szkolenie analiza ryzyka. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się szkolenia kosmetyczne Warszawa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA DLA FIRM FARMACEUTYCZNYCH


Oferujemy wysoki standard prowadzonych szkoleń farmaceutycznych oraz wysoki poziom merytoryczny. Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. 

Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej!

Poznaj nasze szkolenia:

Jak dokonuje się ocenę bezpieczeństwa kosmetyków?

Ocenę bezpieczeństwa kosmetyków wykonuje się zawsze dla każdego gotowego produktu. Oznacza to, że w późniejszym czasie nie można już wprowadzić w nim żadnych zmian. Każda, nawet najmniejsza modyfikacja składu kosmetyku narzuca na producenta obowiązek wykonania nowej oceny bezpieczeństwa.
Po opracowaniu raportu bezpieczeństwa, każdy produkt trzeba zarejestrować w europejskiej bazie produktów kosmetycznych, a więc na portalu CPNP - cosmetic product notification portal.

Dopiero po przejściu tych wszystkich procedur można legalnie wprowadzać produkt do obrotu na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Niedopilnowanie poszczególnych etapów badań kosmetyków grozi nałożeniem wysokich kar pieniężnych na producentów kosmetyków. Od początku 2019 roku wynoszą one nawet do 100 000 pln. Rygorystyczne przepisy z zakresu oceny bezpieczeństwa kosmetyków sprawiają, że szkolenia kosmetyczne Warszawacieszą się coraz większą popularnością, a poszczególne produkty są szczegółowo badane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.