Projekt ustawy o produktach kosmetycznych

Wraz w nadejściem nowego roku w życie weszło wiele nowych przepisów jak i nowelizacji obowiązujących wcześniej ustaw. Zmiany dotyczą między innymi rynku kosmetycznego, czyli produkcji i dystrybucji produktów kosmetycznych.

Gamma - Projekt ustawy o produktach kosmetycznych


Projekt ustawy o produktach kosmetycznych

Wraz w nadejściem nowego roku w życie weszło wiele nowych przepisów jak i nowelizacji obowiązujących wcześniej ustaw. Zmiany dotyczą między innymi rynku kosmetycznego, czyli produkcji i dystrybucji produktów kosmetycznych.

Do niedawna obowiązującym w Polsce aktem prawnych była Ustawa o kosmetykach z roku 2001. 1 stycznia 2019 r. została ona uchylona, a jej miejsce zajęła Ustawa z dnia 4 października 2018 r. o produktach kosmetycznych.

Co było tego powodem? Polskie ustawodawstwo musiało zostać dostosowane do obowiązującego w Unii Europejskiej Rozporządzenia nr 1223/2009, które związane jest właśnie z rynkiem kosmetycznym.

Wprowadzone zmiany wpłyną zarówno na konsumentów, jak i samych producentów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie  zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami.

Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.

Sprawdź nasze szkolenia:

Co zmieni się z perspektywy konsumenta?

Po pierwsze wszystkie produkty kosmetyczne, które przeznaczone są do dystrybucji na terenie Polski muszą mieć oznaczenia w języku polskim - zarówno odnośnie składu, jak i sposóbu użycia, efektów niepożądanych itp.

Pozwoli to między innymi uniknąć sytuacji, w której osoby uczulone na konkretny składnik wykorzystywany do produkcji kosmetyku dostały uczulenia, ponieważ skład nie był dla nich jasny i jednoznaczny.

Dodatkowo producenci mają obowiązek informowania o możliwych działania niepożądanych, jakie wywoływać może konkretny produkt, co także może pozwolić uniknąć wielu nieprzyjemności.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z następujących tematów:

Dodatkowo powołano do życia ośrodek kontroli zatruć, który ma za zadanie zapewnienie służbom medycznym niezbędnej pomocy i wszelkich informacji potrzebnych na wypadek podjęcia leczenia związanego z niepożądanym działaniem preparatu.

Z perspektywy przedsiębiorcy największe znaczenie na wprowadzenie obowiązkowej kontroli, przeprowadzanej przez Państwową Inspekcję Sanitarna oraz Inspekcję Handlową.

Mają one na celu monitorowanie wszelkich nieprawidłowości i zaniedbań, co w konsekwencji wiązać się będzie z wysoką kara finansową i innymi sankcjami.

Aby kontrole przebiegały w sposób sprawny prowadzony będzie internetowy system weryfikacji leków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.