Stabilizacja na rynku leków

Rynek farmaceutyczny jest dość specyficzny lecz bardzo istotny. Produkowane i sprzedawane bowiem produkty pomagają wielu osobą normalnie żyć, czy nawet ratują ich życie. Dlatego kluczowe jest aby zarówno producenci, hurtownie jak i apteki dbały o rozwój tego rynku i umiejętnie nim zarządzały.

zdjęcie - (the_title())


Stabilizacja na rynku leków

Rynek farmaceutyczny jest dość specyficzny lecz bardzo istotny. Produkowane i sprzedawane bowiem produkty pomagają wielu osobom normalnie żyć, czy nawet ratują ich życie.

Dlatego kluczowe jest aby zarówno producenci, hurtownie jak i apteki dbały o rozwój tego rynku i umiejętnie nim zarządzały. Muszą one ponadto dbać o to by nie dochodziło, do sytuacji które miały miejsce ostatnio. Mianowicie, że w wielu aptekach nie było można kupić wielu bardzo ważnych w leczeniu problemów kardiologicznych, astmatycznych i chorobach rakotwórczych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:

Wprowadzono więc rozwiązania które zapobiegną w dużym stopniu tym sytuacjom. Mianowicie od teraz podmioty które będą chciały wywieść jakiś lek za granicę, muszą zgłosić ten fakt do GIF-u.

Tam zostanie rozpatrzone czy dany lek jest dostępny i nie ma braku w magazynach, jeśli jednak okaże się że są deficyty, w ciągu 30 dni zgłosi on zakaz wywozu go z kraju. Jeśli natomiast ponad 5 % aptek zgłosi brak danego leku, zostanie on wpisany na listę leków których wywóz jest zakazany.

Za nie zastosowanie się do zakazu grozi natomiast bardzo wysoka kara. Ponadto zwiększone zostanie kontrolowanie produkcji i dystrybucji leków, organy odpowiedzialne będą bowiem mogły dokładniej sprawdzać każdy etap produkcji.

Aptekarze mają obowiązek zgłaszać każdy przypadek sfałszowanych leków. W ustawie zaproponowano także, aby do konkursów na stanowiska inspektorów do spraw obrotu hurtowego GIF mogli przystępować farmaceuci z 3-letnim stażem pracy w aptece.

Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:

Ponadto zmiany dotyczyć będą również zakładania nowych hurtowni leków. podczas opiniowania ich wniosków sprawdzane będą bowiem komory przeładunkowe. Będą one sprawdzane w ramach przeprowadzanej przez GIF oceny przydatności lokalu, a nie przez wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, tak jak to było dotychczas.

Zmiany są również w terapii zaawansowanej, produkty podawane w jej trakcie bowiem traktowane są jak eksperyment medyczny za który odpowiedzialność ponosi lekarz. Wszystkie te regulacje bowiem mają ustabilizować rynek farmaceutyczny i zwiększyć jego kontrolę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.