Jakie szkolenia dla pracowników działu kadr?

Dział Kadr i Płac to dla wielu osób całkiem tajemnicze miejsce. Jako pracownicy zaglądamy tam raz na jakiś czas, aby zapoznać się z umową, zanieść listę ewidencji, obecności, dodatkowe godziny wyrobione itp.

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenia dla pracowników działu kadr?

Dział Kadr i Płac to dla wielu osób całkiem tajemnicze miejsce. Jako pracownicy zaglądamy tam raz na jakiś czas, aby zapoznać się z umową, zanieść listę ewidencji, obecności, dodatkowe godziny wyrobione itp.

Jako pracodawcy z kolei zaglądamy tam po to, aby przekazać najnowsze decyzje finansowe - odnośnie podwyżek, zarobków poszczególnych osób itp. Co jeszcze warto wiedzieć o tym tajemniczym miejscu?

Dział Kadr i Płac - druga linia frontu firmy

Tu nie dochodzi do żadnych decyzji finansowych, nie są także podejmowane żadne wyraźne działania odnośnie firmy. Ten Dział bowiem bardziej jest jednostką wykonawczą. Niemniej jednak z drugiej strony to właśnie osoby tam pracujące dbają, aby wszystko odbywało się zgodnie z literą prawa tzn, aby żadna umowa, kompetencje czy zarobki nie przekroczyły tego, co jest jasno określone w prawie pracy.

Ponadto osoby pracujące w Dziale Kadr i Płac muszą także dobrze znać się na wszelkich rozliczeniach z Urzędami, szczególnie zaś z Urzędem Skarbowym czy ze składkami zdrowotnymi. Tu jednak, jak każdy zapewne świetnie się orientuje, także co chwila zachodzą naprawdę dość poważne zmiany. W jaki zatem sposób należy dbać o właściwą kondycję Działu Kadr i Płac?

Kadry i płace szkolenie

Przede wszystkim jako pracodawcy powinniśmy inwestować w stosowne i odpowiednie szkolenia dla naszych kadr i płac. Przede wszystkim muszą one dotyczyć wszystkich nowinek z zakresu prawa pracy itp. Ponadto w każdym Dziale Kadr i Płac niezmiernie ważna jest dokumentacja pracownicza - do powinna zawierać, przez ile lat, jakie dokumenty są naprawdę istotne...

Dlatego też warto myśleć o szkoleniach w tym zakresie, szczególnie jeśli pracownicy sygnalizują taką potrzebę w związku np. właśnie ze zmieniającymi się przepisami. Ważne są także podatek dochodowy szkolenia, pokazujące, jak wypełniać przeróżne wnioski do Urzędu itp.

Warto na koniec jeszcze podkreślić, że często pracownicy tego działu sami wspominają, że szkolenie w danym zakresie by się przydało - nie warto ignorować takich próśb.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.